Açık Büfe Yemek

Kokteyl organizasyonları içerisinde açık büfe yemek hizmeti bu işin zirve noktasıdır diyebiliriz. Sunulan ürünlerin çeşitliliği olsun yiyecekler ile oluşturulmuş görsel zenginlik olsun şık sunumları olsun hiç aç olmayan misafirlerinizi bile masanın başına çekebilecek bir hizmettir.

Genel olarak açıklamak gerekirse açık büfe yemek hizmeti misafirlerinizin zengin ve bol çeşit gözetilerek hazırlanmış menü içerisinden diledikleri kadar alabildikleri bir hizmettir. Yiyeceklerin çeşitliliği sayesinde her misafirinizi mutlu edecek bir tat bulabilmeniz mümkün olmaktadır.  

Açık Büfe Yemek Hizmeti Nasıl Hazırlanır

Hazırlanacak olan ürünleri usta şeflerimiz günlük olarak size özel üretirler. Şeflerimiz tarafından kullanılacak malzemeler özenle seçilir. En taze ürünlerin ve kaliteli malzemelerin kullanıldığı mutfağımızda tüm yiyecekler restoran kalitesinde hazırlanır.  Özenle seçilerek hazırlanan yiyecekler aynı özenle misafirlerinize sunulur. Burada yiyeceklerin lezzetleri kadar yapılan sunumlarında misafirler üzerindeki etkisi büyüktür. Şeflerimiz hazırladıkları yemeklerin başında misafirlerinizin soracağı tüm sorulara cevap vermek üzere bulunur.

Bunun yanında servislerde yardımcı olacak olan tüm elemanlarımız tek tip kıyafetleri ile hazır bulunur. Hepsi temiz ve şık görünümleri ile misafirlerinizden tam not almak üzere özenle yetiştirilmişlerdir.

Açık Büfe Yemek Hizmeti Nerelerde Tercih Edilir

Açık büfe yemek hizmeti sırasında genellikle set menüde olduğu gibi bir masa düzeni oluşturulur. Az da olsa bistro masaların da tercih edildiği yerler vardır. Ama misafirlerinizin bu hizmetten iyi bir şekilde faydalanmasını istiyorsanız oturma düzeni çok daha uygun olacaktır.

Açık büfe yemek genellikle düğün, nişan, doğum günü gibi kişisel kullanımların yanı sıra kurumsal aktivitelerde de sıklıkla kullanılırlar. Organizasyonun yapılacağı alan belirlenerek masa düzeni servis alanları tek tek tespit edilir. Yapılacak olan süslemelere karar verilir. Temizlik ve şıklık ön planda olmalıdır. Masalardaki süslerin en ince detayına kadar konuşulduğu toplantıların önemi büyüktür. Organizasyon sırasında bir aksilik olmaması için tüm ayrıntıların konuşulup planlanması gerekmektedir.

İşlerinde çok iyi şeflerimiz, güler yüzlü hizmet elemanlarımız ve her sorunun üstesinden gelebilecek süpervizörlerimiz ile organizasyonlarınıza talibiz. Bizlere mail veya telefon yoluyla ulaşabilir aklınızdaki her türlü soruyu sorabilirsiniz.

Kokteyl Organizasyonu Çesitleri

Kokteyl

Dilediğiniz tema ile gerçekleştirebileceğiniz alkollü ve ya alkolsüz içecekleri sunulan hafif aperatiflerin görsel sunumlar sayesinde zenginleştirdiğimiz konseptlerin bütünüdür

Kokteyl Prolonge

Açık büfe konseptinin hâkim olduğu kokteyl organizasyonudur. İçecekler garsonlar eşliğinde ve ya direk misafirlerin alabileceği şekilde düzenlenir. Bistro masa düzeni kullanılır.

Coffee Break

Özellikle şirket etkinlikleri sırasında verilen molalarda kısa sürede büyük topluluklara hizmet verilen bir kokteyl türüdür. Daha çok kahve, çay gibi sıcak içeceklerin kuru pastalar eşliğinde sunumlarıyla gerçekleştirilir.

Açık Büfe Yemek

Açık büfe yemek genel olarak düğün, nişan ve doğum günü organizasyonları gibi tüm bireysel davet organizasyonları, tüm kurumsal aktivitelerde kullanılabilir. Lezzetlerin açık büfe ile buluşmasına tanıklık edin.

Kahvaltı ve Brunch

Türk mutfağının eşsiz lezzetlerinin dünya mutfağı ile harmanlanması ile oluşturulan kahvaltı çeşitlerinden oluşan kokteyl çeşididir. Poğaçalardan lezzetli bruschetta’lara kadar geniş bir yelpazede sunumlar yapılabilir.

Barbeque

Barbekü, piknik organizasyonlarında ve garden partilerde sıkça kullanıldığı gibi kır düğünlerinde, şirketlerin motivasyon etkinlikleri gibi çalışanlar için eğlence amaçlı birçok organizasyonda da tercih edilmektedir.

Düğün & Davet Catering

Genellikle doğal kır düğünlerinde tercih edilen kokteyl organizasyonudur. Bunun dışında davetlerde, açılışlarda kullanılabilir. Lezzetli yemeklerin güler yüzlü çalışanlarımız eşliğinde sunulmasıdır.

Fuar Catering

Kurumsal renkleri kullanarak oluşturulan salon dekoruna kadar tüm hizmetlerin bir arada sunulması ile meydana gelen kokteyl organizasyonudur. Ürün lansmanları, film galaları ve defilelerde kullanılabilir.

Finger Food

Parmak ile yenebilecek ya da kişiye özel sunumlar ile servis edilen, sıcak, soğuk, tatlı yiyecekler ve snack ikramlardır. Özel davetler, şirket kutlamaları gibi organizasyonlarda oldukça sık olarak kullanılmaktadır.

Set Menu Yemek

Düğün, gala, iş yemeği gibi organizasyonlarda sıklıkla kullanılır. Kapalı mekanlar tercih ediliyorsa tüm davet organizasyonları için, tercih edilen bir hizmettir. Set menü içeriği başlangıç, ara ve ana yemek, salata, tatlı ve içeceklerden oluşur.

Bar Catering

Birbirinden farklı alkollü ve ya alkolsüz içeceklerin ön planda olduğu organizasyonlardır. Dünyaca ünlü kokteyllerin ve shot olarak sunulan içeceklerin sunulduğu organizasyonlarda müzik'te ön plandadır.

Mezuniyet Kokteyli

Mezuniyet kokteylleri çok farklı yapılarda olabilir. Kep atma töreni sonrası ve ya teknede düzenlenebilecek enfes İstanbul manzarası eşliğinde yapılacak kokteyl ile yılların yorgunluğu bir nebze unutturulmaya çalışılır.