Barbekü / Bbq

Etin en lezzetli hali herkesin hem fikir olacağı gibi ateşle buluştuğu anlardır. Barbekü organizasyonları eti ateşle buluşturmakla kalmayıp bu lezzetleri masalarınıza getiriyor. Piknik organizasyonu, garden partiler, motivasyon etkinlikleri gibi sıklıkla kullanılan bu hizmet basit gibi görünse de içerisinde pek çok elementi barındırmaktadır.

İki farklı şekilde kullanım alanı vardır. Genellikle ekmek arası diye tabir edilen et çeşitlerinin ekmeklerin arasına konularak sunulması ya da set menü gibi oturma düzeni alınarak yapılabilir. Ürünler direk olarak ızgara başından veya istenilirse masaya servis edilebilir.

Aslında çok basit gibi görünen barbekü organizasyonlarında başarıyı yakalamanız için gerekli olan en önemli etken etten iyi anlayan bir şefinizin olmasıdır. Yapılacak olan ızgaraların seçimi pişme süreleri gibi birçok farklı elementi harmanlayacak olan ızgara başındaki şefiniz olacaktır. Misafirlerinizin isteklerine cevap verecek olan kişi yine ızgara başındaki şefinizdir. Misafirlerinizin eti nasıl istediğine göre pişirilmesi işlemleri tamamen şefin kontrolündedir. Az pişmiş et isteyen bir misafire çok pişmiş et göndermek ve ya servis etmek sadece mutsuzluğa ve organizasyonun başarısızlığına yol açacaktır.

Barbekü Organizasyonlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kullanılan ürünlerin kalitesi de bir başka önemli etkendir. Et diğer mamullere benzemez.  İşlenmesi ustalık ister. Hangi etin nereden çıkacağını çok iyi bilmek gerekir. Şefinizin bu işlerde bilgisi az ise başarılı bir organizasyon yapmanız mümkün olmayacaktır. Bunu yanında kullanılan diğer ürünlerin kalitelerinin yerinde olması çok önemlidir. Kullanılacak olan varsa sosis, sucuk gibi yan ürünlerin kaliteli olmaları kaçınılmazdır. Kalitesiz kullanılan ürünler organizasyonun ucuz görünmesine sebep olacak misafirleriniz bu durumdan mutsuz olacaklardır.

Basit gibi görünen ama ustalık isteyen bu organizasyon için gerçekten iyi bir organizasyon firması ile çalışmalısınız. Temiz, hijyene önem veren ve misafirlerinize kaliteli hizmet sunabilecek çok az organizasyon firmasından biri olarak sizlere hizmet vermek için telefonlarınızı bekliyoruz.  Bizim ile iletişime geçerek aklınızdaki tüm soruları sorabilirsiniz.

Kokteyl Organizasyonu Çesitleri

Kokteyl

Dilediğiniz tema ile gerçekleştirebileceğiniz alkollü ve ya alkolsüz içecekleri sunulan hafif aperatiflerin görsel sunumlar sayesinde zenginleştirdiğimiz konseptlerin bütünüdür

Kokteyl Prolonge

Açık büfe konseptinin hâkim olduğu kokteyl organizasyonudur. İçecekler garsonlar eşliğinde ve ya direk misafirlerin alabileceği şekilde düzenlenir. Bistro masa düzeni kullanılır.

Coffee Break

Özellikle şirket etkinlikleri sırasında verilen molalarda kısa sürede büyük topluluklara hizmet verilen bir kokteyl türüdür. Daha çok kahve, çay gibi sıcak içeceklerin kuru pastalar eşliğinde sunumlarıyla gerçekleştirilir.

Açık Büfe Yemek

Açık büfe yemek genel olarak düğün, nişan ve doğum günü organizasyonları gibi tüm bireysel davet organizasyonları, tüm kurumsal aktivitelerde kullanılabilir. Lezzetlerin açık büfe ile buluşmasına tanıklık edin.

Kahvaltı ve Brunch

Türk mutfağının eşsiz lezzetlerinin dünya mutfağı ile harmanlanması ile oluşturulan kahvaltı çeşitlerinden oluşan kokteyl çeşididir. Poğaçalardan lezzetli bruschetta’lara kadar geniş bir yelpazede sunumlar yapılabilir.

Barbeque

Barbekü, piknik organizasyonlarında ve garden partilerde sıkça kullanıldığı gibi kır düğünlerinde, şirketlerin motivasyon etkinlikleri gibi çalışanlar için eğlence amaçlı birçok organizasyonda da tercih edilmektedir.

Düğün & Davet Catering

Genellikle doğal kır düğünlerinde tercih edilen kokteyl organizasyonudur. Bunun dışında davetlerde, açılışlarda kullanılabilir. Lezzetli yemeklerin güler yüzlü çalışanlarımız eşliğinde sunulmasıdır.

Fuar Catering

Kurumsal renkleri kullanarak oluşturulan salon dekoruna kadar tüm hizmetlerin bir arada sunulması ile meydana gelen kokteyl organizasyonudur. Ürün lansmanları, film galaları ve defilelerde kullanılabilir.

Finger Food

Parmak ile yenebilecek ya da kişiye özel sunumlar ile servis edilen, sıcak, soğuk, tatlı yiyecekler ve snack ikramlardır. Özel davetler, şirket kutlamaları gibi organizasyonlarda oldukça sık olarak kullanılmaktadır.

Set Menu Yemek

Düğün, gala, iş yemeği gibi organizasyonlarda sıklıkla kullanılır. Kapalı mekanlar tercih ediliyorsa tüm davet organizasyonları için, tercih edilen bir hizmettir. Set menü içeriği başlangıç, ara ve ana yemek, salata, tatlı ve içeceklerden oluşur.

Bar Catering

Birbirinden farklı alkollü ve ya alkolsüz içeceklerin ön planda olduğu organizasyonlardır. Dünyaca ünlü kokteyllerin ve shot olarak sunulan içeceklerin sunulduğu organizasyonlarda müzik'te ön plandadır.

Mezuniyet Kokteyli

Mezuniyet kokteylleri çok farklı yapılarda olabilir. Kep atma töreni sonrası ve ya teknede düzenlenebilecek enfes İstanbul manzarası eşliğinde yapılacak kokteyl ile yılların yorgunluğu bir nebze unutturulmaya çalışılır.