Coffee Break

Kahve molası anlamına gelen coffee break hizmeti daha çok iş dünyasında tercih edilen bir kokteyl organizasyonudur. Kahve ve çay servislerinin unlu mamuller ile sunulması ile oluşur. Tabi ki sunulan çeşitlerin verilecek olan mola adedine göre değişmesi normaldir. Kahvaltı zamanına denk gelecek olan coffee breaklar için simit, poğaça gibi kahvaltılık yiyeceklerin küçük porsiyonlar halinde sunulması doğal karşılanacaktır. Sunulan yiyeceklerde çeşitlilik önemlidir. Tatlı ve tuzlu dengesini iyi ayarlamanız gerekir.

Daha çok toplantı aralarında geçekleşen coffee breaklar kısa zamanda çok kişiye hizmet etmeyi gerektirir. Bunun için planlamayı çok iyi yapmak gerekir. Eksiklerin iyi analiz edilip hemen tamamlanması çok önemlidir. Organizasyonu kendi başına bırakırsanız nereye sürüklendiğini göremez orunların önüne geçemezsiniz. Toplantının boyutlarına göre birkaç servis istasyonu kurmak gerekebilir. Bu şekilde yapmadığınız takdirde istasyon başında uzun kuyruklar oluşur. Sıra sonundakiler daha servis alamadan toplantıya geri dönmeleri gibi sorunlar ile karşılaşmanız içten bile değildir.

Cooffee Break Nerelerde Tercih Edilir

Coofee breaklar’ın iş dünyasında sıklıkla kullanıldığından bahsetmiştik. Şirket toplantıları, fuar içindeki kuracağınız stantlarınızda, seminerlerinizde rahatlıkla tercih edebileceğiniz türden bir kokteyl organizasyonudur.

Organizasyon sırasında sunulan yiyeceklerin kalitesi ve tazeliği üst düzeyde olmalıdır. Temizlik ve hijyen asla vazgeçilmeyecek unsurların başında gelir. Bardakların, tabakların temizliği tam olmalıdır. Masaların üzerlerindeki örtüler temiz olmalıdır. Kullanılan tabak ve bardaklarda kırık, çatlak bulunmamalıdır. Servis elemanları tek tip giyinmiş, temiz, güler yüzlü ve işini iyi bilen kişilerden oluşmalıdır. Kullanılan kahve ve çayların kalitesi soru akıllarda soru işareti bırakacak markalardan oluşmamalıdır. Piyasada bulunan ucuz ürünlerin kullanımından mutlaka kaçınılmalıdır. Kullanılan ürünler her kezce kabul gören markalardan oluşmalıdır.

Coffee break’lar şirketler için saygınlık göstergesidir. Organizasyon esnasında oluşabilecek en küçük bir olumsuzluğa yer yoktur. Bu yüzden mutlaka deneyimli organizasyon firmaları ile çalışmaya özen göstermelisiniz. Yapılan organizasyonu yakından takip ettiğimizden dolayı her hangi bir olumsuz durum ile karşılaşmadan işlerimizi sorunsuzca teslim ediyoruz.

Kokteyl Organizasyonu Çesitleri

Kokteyl

Dilediğiniz tema ile gerçekleştirebileceğiniz alkollü ve ya alkolsüz içecekleri sunulan hafif aperatiflerin görsel sunumlar sayesinde zenginleştirdiğimiz konseptlerin bütünüdür

Kokteyl Prolonge

Açık büfe konseptinin hâkim olduğu kokteyl organizasyonudur. İçecekler garsonlar eşliğinde ve ya direk misafirlerin alabileceği şekilde düzenlenir. Bistro masa düzeni kullanılır.

Coffee Break

Özellikle şirket etkinlikleri sırasında verilen molalarda kısa sürede büyük topluluklara hizmet verilen bir kokteyl türüdür. Daha çok kahve, çay gibi sıcak içeceklerin kuru pastalar eşliğinde sunumlarıyla gerçekleştirilir.

Açık Büfe Yemek

Açık büfe yemek genel olarak düğün, nişan ve doğum günü organizasyonları gibi tüm bireysel davet organizasyonları, tüm kurumsal aktivitelerde kullanılabilir. Lezzetlerin açık büfe ile buluşmasına tanıklık edin.

Kahvaltı ve Brunch

Türk mutfağının eşsiz lezzetlerinin dünya mutfağı ile harmanlanması ile oluşturulan kahvaltı çeşitlerinden oluşan kokteyl çeşididir. Poğaçalardan lezzetli bruschetta’lara kadar geniş bir yelpazede sunumlar yapılabilir.

Barbeque

Barbekü, piknik organizasyonlarında ve garden partilerde sıkça kullanıldığı gibi kır düğünlerinde, şirketlerin motivasyon etkinlikleri gibi çalışanlar için eğlence amaçlı birçok organizasyonda da tercih edilmektedir.

Düğün & Davet Catering

Genellikle doğal kır düğünlerinde tercih edilen kokteyl organizasyonudur. Bunun dışında davetlerde, açılışlarda kullanılabilir. Lezzetli yemeklerin güler yüzlü çalışanlarımız eşliğinde sunulmasıdır.

Fuar Catering

Kurumsal renkleri kullanarak oluşturulan salon dekoruna kadar tüm hizmetlerin bir arada sunulması ile meydana gelen kokteyl organizasyonudur. Ürün lansmanları, film galaları ve defilelerde kullanılabilir.

Finger Food

Parmak ile yenebilecek ya da kişiye özel sunumlar ile servis edilen, sıcak, soğuk, tatlı yiyecekler ve snack ikramlardır. Özel davetler, şirket kutlamaları gibi organizasyonlarda oldukça sık olarak kullanılmaktadır.

Set Menu Yemek

Düğün, gala, iş yemeği gibi organizasyonlarda sıklıkla kullanılır. Kapalı mekanlar tercih ediliyorsa tüm davet organizasyonları için, tercih edilen bir hizmettir. Set menü içeriği başlangıç, ara ve ana yemek, salata, tatlı ve içeceklerden oluşur.

Bar Catering

Birbirinden farklı alkollü ve ya alkolsüz içeceklerin ön planda olduğu organizasyonlardır. Dünyaca ünlü kokteyllerin ve shot olarak sunulan içeceklerin sunulduğu organizasyonlarda müzik'te ön plandadır.

Mezuniyet Kokteyli

Mezuniyet kokteylleri çok farklı yapılarda olabilir. Kep atma töreni sonrası ve ya teknede düzenlenebilecek enfes İstanbul manzarası eşliğinde yapılacak kokteyl ile yılların yorgunluğu bir nebze unutturulmaya çalışılır.