Kokteyl Organizasyonu

Kokteyl Organizasyonu Nedir?

Kokteyl organizasyonları, kurumsal ya da bireysel etkinliklerde kullanabileceğiniz en etkili misafirlerinizi ağırlama yöntemidir. Ayrıca pek çok çeşidiyle tüm ihtiyaçlarınız karşılayabilecek kokteyl organizasyonları bulunmaktadır. Sizin altından kalkmakta zorlanacağınız yükleri güvenebileceğiniz bir firma yolu ile rahatlıkla üstesinden gelmenizi sağlar. Yapmak istediğiniz gelen misafirlerin gerçekten etkilenmelerini sağlamaksa bunun en kolay yolu bir kokteyl organizasyonu firmasıyla anlaşıp tüm işi onlara bırakmak olacaktır. Kokteyl organizasyonu firmalarını araştırdığınızda ilk kriteriniz asla fiyat olmamalıdır. Elbette ki ekonomik ve kaliteli bir şekilde misafirlerinizi ağırlamak isteyeceksiniz. Fakat ilk kriteriniz mutlaka geçmişi olan bu işleri daha önce defalarca yapmış uzman ve kurumsal bir firmayla çalışmanız olmalıdır. Ucuz ve işinde ehil olmayan firmalarla organizasyon yapmak inanın kucağınızda bomba ile gezmeye benzer. Ne zaman patlayacağını bilemezsiniz.

Kokteyl Organizasyonuna İhtiyacım Var mı?

Bu tamamen size kalmış bir şey. Motivasyonun ve görselliğin ön planda olduğu kokteyl organizasyonları ile misafirlerinizi çok kolay bir şekilde etkileyebilirsiniz. Örneklendirmek gerekirse yeni bir ürünü tanıtmak istiyorsunuz. Bununla ilgili olarak müşterilerinizi arayıp ürünü anlatmak yerine onlara bir davetiye gönderip şık bir kokteyl ile ürününün tanıtımını yapabilirsiniz. Bu hem müşterilerinizin gözünde firmanızı çok daha kurumsal bir yapıya getirecek hem de tanıtmak istediğiniz ürünü çok daha etkili bir şekilde tanıtabileceksiniz.

Standartların Ötesinde Bir Kokteyl Organizasyonu

Kokteyl organizasyonu yapmaya başladığımızdan bu yana bizi diğer firmalardan ayıran en önemli özelliğimiz standartlara bağlı kalmayışımız olmuştur. Standart menüler, standart ekipmanlar yerine sizin ihtiyaçlarınızı belirleyip oluşturduğumuz menüler ve görsel açıdan hoş sunum malzemeleri ile misafirlerinizin ağırlanmasını sağlamak çok daha olumlu geri dönüşler almamıza sebep oldu. Ayrıntıya önem veren müşterilerimiz için bu isteklerinin eksiksiz yerine getirilmesi anlamını taşırken, yapın işte bir şeyler diyen müşterilerimiz içinde kendimizi onların yerine koyarak işleri en küçük ayrıntısına kadar takip etmemiz anlamını taşıyor.

Kokteyl Organizasyonunun Püf Noktaları

Bir kokteyl organizasyonun en önemli 2 etkeni görsellik ve tat’tır. Görsellik hem ortamın görselliği hem yiyecek ve içeceklerin zenginliğini hem de sunumlarını kapsar. Ortamın görselliği ile ilgili olarak söyleyebileceğimiz tek şey sizin bile hayallerinizin ötesinde olacağıdır. Kullandığımız süslemelerin renkleri ve ağırlıklıları tamamen sizinle gerçekleştireceğimiz toplantılarda sizin isteğinize göre karar verilir. Menüde olacak yiyeceklerin seçimi ve sunulacak içeceklere kadar sizin seçimleriniz naçizane tavsiyelerimizle şekillenir. Kullanılacak bistro masalar, süslemeleri, renkleri konumlarına varıncaya kadar yaptığımız planlamalar ile gelen misafirlerinize göz alıcı bir kokteyl organizasyonu yaşatacaksınız.

Kokteyl Organizasyonu Hizmeti Hangi Durumlarda Kullanılabilir.

Kokteyl organizasyonu hizmetinin çok geniş bir kullanım alanı bulunmaktadır. Kurumsal etkinliklerden başlamak gerekirse firma açılışları, fuar organizasyonları, ürün tanıtımları, temel atma törenleri, kongreler, firma organizasyonları, okul mezuniyetleri gibi pek çok kulanım alanı vardır. Bunun yanında bireysel organizasyonlar anlamında düğün, nikâh, doğum günü, sergi ve sanatsal aktiviteler ve daha birçok durumda kokteyl organizasyonu hizmeti alabilirsiniz

Kokteyl Organizasyonu Çesitleri

Kokteyl

Dilediğiniz tema ile gerçekleştirebileceğiniz alkollü ve ya alkolsüz içecekleri sunulan hafif aperatiflerin görsel sunumlar sayesinde zenginleştirdiğimiz konseptlerin bütünüdür

Kokteyl Prolonge

Açık büfe konseptinin hâkim olduğu kokteyl organizasyonudur. İçecekler garsonlar eşliğinde ve ya direk misafirlerin alabileceği şekilde düzenlenir. Bistro masa düzeni kullanılır.

Coffee Break

Özellikle şirket etkinlikleri sırasında verilen molalarda kısa sürede büyük topluluklara hizmet verilen bir kokteyl türüdür. Daha çok kahve, çay gibi sıcak içeceklerin kuru pastalar eşliğinde sunumlarıyla gerçekleştirilir.

Açık Büfe Yemek

Açık büfe yemek genel olarak düğün, nişan ve doğum günü organizasyonları gibi tüm bireysel davet organizasyonları, tüm kurumsal aktivitelerde kullanılabilir. Lezzetlerin açık büfe ile buluşmasına tanıklık edin.

Kahvaltı ve Brunch

Türk mutfağının eşsiz lezzetlerinin dünya mutfağı ile harmanlanması ile oluşturulan kahvaltı çeşitlerinden oluşan kokteyl çeşididir. Poğaçalardan lezzetli bruschetta’lara kadar geniş bir yelpazede sunumlar yapılabilir.

Barbeque

Barbekü, piknik organizasyonlarında ve garden partilerde sıkça kullanıldığı gibi kır düğünlerinde, şirketlerin motivasyon etkinlikleri gibi çalışanlar için eğlence amaçlı birçok organizasyonda da tercih edilmektedir.

Düğün & Davet Catering

Genellikle doğal kır düğünlerinde tercih edilen kokteyl organizasyonudur. Bunun dışında davetlerde, açılışlarda kullanılabilir. Lezzetli yemeklerin güler yüzlü çalışanlarımız eşliğinde sunulmasıdır.

Fuar Catering

Kurumsal renkleri kullanarak oluşturulan salon dekoruna kadar tüm hizmetlerin bir arada sunulması ile meydana gelen kokteyl organizasyonudur. Ürün lansmanları, film galaları ve defilelerde kullanılabilir.

Finger Food

Parmak ile yenebilecek ya da kişiye özel sunumlar ile servis edilen, sıcak, soğuk, tatlı yiyecekler ve snack ikramlardır. Özel davetler, şirket kutlamaları gibi organizasyonlarda oldukça sık olarak kullanılmaktadır.

Set Menu Yemek

Düğün, gala, iş yemeği gibi organizasyonlarda sıklıkla kullanılır. Kapalı mekanlar tercih ediliyorsa tüm davet organizasyonları için, tercih edilen bir hizmettir. Set menü içeriği başlangıç, ara ve ana yemek, salata, tatlı ve içeceklerden oluşur.

Bar Catering

Birbirinden farklı alkollü ve ya alkolsüz içeceklerin ön planda olduğu organizasyonlardır. Dünyaca ünlü kokteyllerin ve shot olarak sunulan içeceklerin sunulduğu organizasyonlarda müzik'te ön plandadır.

Mezuniyet Kokteyli

Mezuniyet kokteylleri çok farklı yapılarda olabilir. Kep atma töreni sonrası ve ya teknede düzenlenebilecek enfes İstanbul manzarası eşliğinde yapılacak kokteyl ile yılların yorgunluğu bir nebze unutturulmaya çalışılır.