Set Menü Yemek

Set menü kokteyl denildiği zaman ilk akla gelen kapalı yerlerde yapılan davet organizasyonlarında kullanılan herkesin masa düzeninde oturduğu organizasyonlardır. Çoğunlukla gala, iş yemekleri gibi organizasyonlarda kullanılmasına karşın tüm davet organizasyonlarında özellikle kapalı alanda gerçekleştirilen yemek hizmetidir.

Set Menü Kokteyl İçeriği Nasıl Olmalıdır?

Set menü kokteyl menüleri yemek öncesinde sunulan ordövr tabakları ile başlar. Misafirlerinizi hem ortama alıştırmak hem de ana yemeğe hazırlamak için iyi bir seçenektir. Pek çok farklı tadın küçük atıştırmalıklar halinde bir tabakta sunulmasıdır. Standart bir ordövr tabağı bulunmamaktadır. İçerisinde mezeler, zeytinyağlılar, kahvaltılıklar bulunabilir. Çok farklı ordövr tabakları ile çok farklı sunumlar gerçekleştirilebilir.

Set menü ordövr tabağından sonra bir ara sıcak ile devam eder. Ara sıcaklar genelde börek çeşitleri ile geçiştiriliyor olsa da içli köfte gibi değişik tatlar da sunulabilir. Kullanılan salatalar genellikle mevsim yeşilliklerinden oluşur. Kullanılan yeşilliklerin diri ve taze olmaları kadar temizliğine önem verilmiş olmaları gerekir. Pek çok firma tarafından göz ardı edilse de yeşilliklerin çok iyi temizlenmiş olmaları bizim için çok önemlidir. Kullanılan her sebze özel kaplarda sirkeli su ile defalarca temizlenmeden asla misafirlerinizin önüne sunulmayacaktır.

Ana yemek olarak seçenekler 4 ana kategoride oluşur. Kırmızı et, beyaz et, deniz mahsulleri ve vejetaryen olarak sayabileceğimiz bu 4 ana kategori içerisinde onlarca farklı seçenek mevcuttur. Tüm ürünler titizlikle seçilerek profesyonel aşçılarımız tarafından en lezzetli şekilde misafirlerinize sunulur.
Set menü tatlı ve meyve ile son bulur. Menü içerisinde seçilen tatlı çeşidi çoğunlukla şerbetli tatlılardan oluşur. Bu tatlılar tüm hazırlanan yemeklerde olduğu gibi usta ellerden lezzetli tatlardan oluşmaktadır. Kullanılan meyveler de mevsimin en taze meyvelerinden oluşur.

Misafirleriniz için hazırlanan tüm bu tatlar sırayla servis elemanlarımız tarafından masalara servis edilmektedir. Tek tip giyinmiş olan garsonlarımız temiz, güler yüzlü ve işlerinde en iyiler olarak nitelendirebileceğiniz kişilerden oluşur. Misafirlerinizin istekleri ikinci kez istenmeden yerine getirilir.

Set menü kokteyl hizmetinde kullanılan içecekler tercihinize göre alkollü ve ya alkolsüz olabilir. Alkolsüz menü içerisinde meyve suları, gazlı içecekler duruma göre ayran yer alabilir. Misafirlerinizin isteklerine göre içecekler masalara servis edilecektir.

Her ne kadar kapalı alanlar için set menü ibaresini kullansak ta bu konuda bir istisna bulunur. Teknede yapılan organizasyonlarda set menü kullanılabilir. Nefis boğaz manzarası eşliğinde sunacağımız lezzetler ile organizasyonunuz unutulmaz bir şölene dönüşecektir.

Kokteyl Organizasyonu Çesitleri

Kokteyl

Dilediğiniz tema ile gerçekleştirebileceğiniz alkollü ve ya alkolsüz içecekleri sunulan hafif aperatiflerin görsel sunumlar sayesinde zenginleştirdiğimiz konseptlerin bütünüdür

Kokteyl Prolonge

Açık büfe konseptinin hâkim olduğu kokteyl organizasyonudur. İçecekler garsonlar eşliğinde ve ya direk misafirlerin alabileceği şekilde düzenlenir. Bistro masa düzeni kullanılır.

Coffee Break

Özellikle şirket etkinlikleri sırasında verilen molalarda kısa sürede büyük topluluklara hizmet verilen bir kokteyl türüdür. Daha çok kahve, çay gibi sıcak içeceklerin kuru pastalar eşliğinde sunumlarıyla gerçekleştirilir.

Açık Büfe Yemek

Açık büfe yemek genel olarak düğün, nişan ve doğum günü organizasyonları gibi tüm bireysel davet organizasyonları, tüm kurumsal aktivitelerde kullanılabilir. Lezzetlerin açık büfe ile buluşmasına tanıklık edin.

Kahvaltı ve Brunch

Türk mutfağının eşsiz lezzetlerinin dünya mutfağı ile harmanlanması ile oluşturulan kahvaltı çeşitlerinden oluşan kokteyl çeşididir. Poğaçalardan lezzetli bruschetta’lara kadar geniş bir yelpazede sunumlar yapılabilir.

Barbeque

Barbekü, piknik organizasyonlarında ve garden partilerde sıkça kullanıldığı gibi kır düğünlerinde, şirketlerin motivasyon etkinlikleri gibi çalışanlar için eğlence amaçlı birçok organizasyonda da tercih edilmektedir.

Düğün & Davet Catering

Genellikle doğal kır düğünlerinde tercih edilen kokteyl organizasyonudur. Bunun dışında davetlerde, açılışlarda kullanılabilir. Lezzetli yemeklerin güler yüzlü çalışanlarımız eşliğinde sunulmasıdır.

Fuar Catering

Kurumsal renkleri kullanarak oluşturulan salon dekoruna kadar tüm hizmetlerin bir arada sunulması ile meydana gelen kokteyl organizasyonudur. Ürün lansmanları, film galaları ve defilelerde kullanılabilir.

Finger Food

Parmak ile yenebilecek ya da kişiye özel sunumlar ile servis edilen, sıcak, soğuk, tatlı yiyecekler ve snack ikramlardır. Özel davetler, şirket kutlamaları gibi organizasyonlarda oldukça sık olarak kullanılmaktadır.

Set Menu Yemek

Düğün, gala, iş yemeği gibi organizasyonlarda sıklıkla kullanılır. Kapalı mekanlar tercih ediliyorsa tüm davet organizasyonları için, tercih edilen bir hizmettir. Set menü içeriği başlangıç, ara ve ana yemek, salata, tatlı ve içeceklerden oluşur.

Bar Catering

Birbirinden farklı alkollü ve ya alkolsüz içeceklerin ön planda olduğu organizasyonlardır. Dünyaca ünlü kokteyllerin ve shot olarak sunulan içeceklerin sunulduğu organizasyonlarda müzik'te ön plandadır.

Mezuniyet Kokteyli

Mezuniyet kokteylleri çok farklı yapılarda olabilir. Kep atma töreni sonrası ve ya teknede düzenlenebilecek enfes İstanbul manzarası eşliğinde yapılacak kokteyl ile yılların yorgunluğu bir nebze unutturulmaya çalışılır.